Вінничанин Володимир Продивус впевнений у перемозі Василя Ломаченка над Кроллою


Президент ФБУ Володимир Продивус вважає, що Ентоні Кролла не зможе дістати Василя Ломаченка гучними заявами, а от удари та швидкість нашого земляка – цілком зможуть дістати британця.

Василь Ломаченко продовжує рухатися до заповітної мети – об’єднання всіх поясів у своїй ваговій категорії. Дворазовий олімпійський чемпіон, дворазовий чемпіон світу, чемпіон Європи, він пройшов великий шлях, змінивши вагові категорії, перемігши багатьох сильних суперників. Світова преса спільна в своїй оцінці – Ломаченко є одним із найтехнічніших та найвидовищніших боксерів сучасності, тож жоден його бій не може обійтися без максимальної уваги.

Президент Федерації боксу України Володимир Продивус також з великим інтересом очікує бою Василя Ломаченка. Він наголошує: кожен наступний крок до абсолютного чемпіонства буде ще важчим, але в тому-то суть боксу, що великий спортсмен перемагає не лише суперника, а й себе – свої можливості, свій характер, свої сили. І тільки той, хто здатен постійно прогресувати й вдосконалюватися, гідний корони.

Володимире Степановичу, ваші очікування від бою Ломаченко – Кролла?

– Передовсім, скажу: як же нам пощастило, українським та світовим любителям боксу! Ми на власні очі можемо спостерігати як саме українські боксери переписують історію світового боксу. У нас багато бійців вийшло на найвищий світовий рівень, тому ми стаємо свідками видатних поєдинків. Тому і від даного поєдинку я очікую свята боксу. Не маю сумнівів, що бій буде видовищним (наскільки тривалим за часом – це вже інше питання). Коли такі боксери, як Вася, виходять на ринг, це дійсно майстер-клас для всіх. За такими боями можна вивчати теорію й практику сучасного боксу.

– Перед боєм Кролла сказав, що Василь Ломаченко вже, мовляв, не той, пропускає все більше ударів. «Гра на нервах» може зіграти йому на користь?

– У боксі часто можемо спостерігати за «боями заявами». Грамотний тренер, а тим більше – такий видатний спеціаліст, як Анатолій Ломаченко, – вміє майстерно використовувати заголовки із гучними словами при мотивації. Чи може це вивести з себе Ломаченків? Ні. Вони набачилися різних балакунів. І знають ціну словам та справам.

– Чим насправді може бути небезпечним Ентоні Кролла?

– Він запевняє, що перебуває в найкращій формі за кар’єру. Фізика та вміння ламати темп бою – ось це, напевно, й буде його сподіванням на успіх. Є перевага в антропометрії – він вищий на 4 см і має більший розмах рук. Він прекрасно розуміє, що не можна давати Васі контролювати хід протистояння. Спроби збити темп будуть. У найбільш гарячі моменти він буде зближуватися й в’язати.

Але суть бою Ломаченка в тому, що він неймовірно оснащений технічно. Може дістати суперника з будь-якої дистанції. У нього здорово поставлений удар. Тому плюси Кролли одночасно є й його мінусами – питання тільки в таймінгу та частоті атак.

Видається, що всі надії Кролли – на шалений, випадково пропущений суперником удар і якомога довше відтягування розв’язки. І те, і те передбачає потребу атакувати й вирішувати долю поєдинку.

– Складається враження, що на профі-ринзі Василь Ломаченко видає поменше нокаутів…

– Завдання стоїть – не виграти в якомусь конкретному раунді чи якомусь конкретному способі. Завдання стоїть – виграти бій в цілому. Фірмовий почерк Анатолія Ломаченка – ефективне використання сил і правильний прорахунок суперника. Вася діє відповідно до потреби в конкретно взятому бою. А те, що він контролює хід абсолютної більшості поєдинків, дає йому перевагу над суперниками.

– Василь Ломаченко на шляху об’єднання всіх поясів у легкій вазі. На якому він зараз етапі, які перспективи?

– Перемога в об’єднавчому бою з Педрасоюу дозволила Васі зібрати пояси WBA, WBO та The Ring. Кролла, перегравши Йордана (у вечір, де мейн-івентом був бій Усик – Беллью), став претендентом на пояс WBA. Бій проти претендента – це черговий крок. Але надалі їх буде ще багато, тому що кожен пояс вимагає пройти свій шлях. Ми прекрасно розуміємо – є ще WBC із Майкі Гарсією, IBF із Річардом Коммі. Це значна робота не лише самого боксера, а й його менеджменту. І тут дуже важливо вивіряти кроки: щоб не витрачати зайвий час і максимально швидко виходити на титульні бої.

Враховуючи всі обставини, бій із Кроллою – це якраз десь середина великого шляху. Ентоні теж прекрасно розуміє вагу бою, передовсім, для себе особисто. Навряд чи в нього можуть бути якісь нотки недолаштування – це, найімовірніше, головний бій його життя.

– Яка стратегія може бути виграшною для Васі, враховуючи, що Кролла за останні шість років поступався лише Лінаресу?

– Важливо, щоб Ломаченки реалізували свою програму на цей бій. Вася – дуже технічний, дуже мудрий боєць. Він, імовірніше за все, буде вести й контролювати бій. Кролла лише раз за 12 років кар’єри програвав нокаутом. Здебільшого, бої з його участю затягуються до пізніх раундів. Ось тут пригодиться те, як боксує Василь Ломаченко.

Він дуже ефективно вміє «розкривати» суперників, розряджати атаки навіть за умови постійних клінчів, в’язання гри. Всі ми, звичайно, сподіваємося на дострокове завершення бою – за явної переваги Васі. Аналогічні оцінки світової преси – мене вразило опитування на ESPN, де 77% читачів прогнозували перемогу Ломаченка нокаутом, а перемогу нокаутом його суперника – всього 4%.