Леонід Лоївський: "Бої на "Странджа" були важкими, але дуже інформативними"


Заслужений тренер України, тренер Національної боксерської збірної, вінничанин Леонід Лоївський – про підсумки представницького турніру «Странджа-2019»

Лоївський Леонід Миколайович - авторитетний вітчизняний фахівець, має великий досвід у боксі, підготував низку чудових українських боксерів, очолював команду «Українські отамани» та збірні нашої держави різних вікових груп. Напередодні свого повернення до збірної України очолював Національну збірну Азербайджану, з якою досяг значних висот.

Очоливши тренерський склад збірної України, Леонід Миколайович провів «бойове хрещення» на популярному міжнародному турнірі «Странджа-2019». Із Болгарії, де проходили змагання, наша збірна повернулася з однією золотою та трьома бронзовими медалями, ввійшовши у п’ятірку найкращих на турнірі. Тож ми попросили Леоніда Миколайовича розповісти про відповідальний закордонний вояж.

- Леоніде Миколайовичу, які підсумки відзначили для нашої національної команди після турніру «Странджа-2019»?

- У першу чергу, хочу подякувати Федерації боксу України та особисто Володимиру Степановичу Продивусу, Продивусу Степану Миколайовичу, Міністерству молоді та спорту України за те, що ми мали можливість провести якісні збори. Особливо – заключний у Львові, в ході якого команда підготувалась до виїзду до Болгарії.

«Странджа» – це один із найсерйозніших турнірів світу. Проводився він вже в 70-й раз! Участь у змаганнях взяли 350 боксерів з 40 країн – були найкращі боксери всього світу, окрім Куби. Бої у нас вийшли важкі, але як раз вони дали гарні уроки – хлопці отримали необхідну практику. Функціонально були готові, а от техніко-тактично десь відставали – були помилки, так що є над чим працювати. В цілому ж, виступили достойно, завоювавши три «бронзи» та посівши п’яте командне місце.

- Кого з наших боксерів відмітили б?

- У першу чергу, це Олександр Хижняк, який привіз золоту медаль та був визнаний найкращим боксером турніру. Похвалив би Євгена Барабанова, який також гарно пройшов змагання, в півфіналі програвши казаху. Ярослав Харциз лише з рахунком 2:3 програв росіянину, який став чемпіоном. Сергій Горсков із одного турніру приїхав на другий: там 4 бої, тут – 3 бої. Посів достойне третє місце. Також важкий бій був у Дмитра Замотаєва.

- Чи були серед нашої команди розчарування?

- Юрій Шестак, Степан Грекул, та Віктор Вихрист могли б виступити краще, проте, нажаль, рішення суддів по їхніх боях були неоднозначні. А от Назаром Куротчиним ми, можна казати, були незадоволені – щось довго він засидівся в категорії 49 кг. Треба подивитися – можливо вона вже не «його». Функціонально він був неготовий – його вистачило лише на один раунд. І це вже не перший рік… А так, всі хлопці те, що могли – все віддали на рингу.

- Хто виділяється серед спортсменів молодого покоління?

- Відмічу Ростислава Білостоцького, який боксує в категорії 52 кг. Виділяється Максим Пилипець у 69 кг. Також Степан Грекул, якого я вже відмічав. Нажаль, травму отримав Олексій Токарчук, який на першому зборі пошкодив м’яз.

- Які найближчі плани збірної України?

- Із 3 по 15 березня у нас запланований додатковий збір в Конча-Заспі, де ми пройдемо тестування. Попрацюємо над загальною фізичною підготовкою та техніко-тактичними нюансами.

- Що за тестування запланували?

- Перевіримо міцність та витривалість рук, ніг, серця. Валентин Остянов на кожного лідера, першого-другого номера, склав індивідуальний план по підготовці до Олімпійських ігор. Раніше такого не було, а це дуже важливий момент.

- У яких турнірах візьме участь збірна України найближчим часом?

- Зараз нас запрошують на матчеві зустрічі до США – це не обов’язково повинні бути перші номери, але й другі, треті та четверті. Я за те, щоб хлопці якомога більше «оббивалися»: чим більше будемо приймати участь у таких заходах, тим буде краще для наших боксерів.

У квітні ми зберемося знов ж таки у Конча-Заспі та будемо готуватися до наступних турнірів: можливі поїздки до Грузії, Сербії або Туреччини. Ну а після них запланована підготовка безпосередньо до Європейських ігор. Спасибі федерації, що вже зараз розглядається можливість оздоровчого збору після закінчення Європейських ігор.

Дякуємо Володимиру Степановичу, який завжди піклується за збірну: дзвонить нам, запитуючи, чи все в гаразд у боксерів. Взагалі, зараз в нас дуже позитивна атмосфера – тим більш, отримали чудову новину, що Володимира Степановича було обрано віце-президентом Європейської конфедерації боксу, з чим його і вітає весь колектив збірної, бажаючи успіхів на такому високому посту.