ОЛЕКСАНДР РЕВУНОВ: «ЗІРКОВИХ БОКСЕРІВ ІЗ ВІННИЧЧИНИ МОЖНА ДОВГО ПЕРЕРАХОВУВАТИ, ТА Й ЗМІНА У НАС ГАРНА ПІДРОСТАЄ»


Віце президент Федерації боксу Вінницької області розповів, як розвивається цей вид спорту в його краї.

Вінницька область завжди була одним із помітних центрів боксу в Україні. Звідси вийшли відомі спортсмени. Представляють Вінниччину в керівних органах вітчизняного боксу відразу кілька авторитетних фахівців. Очолює Федерацію боксу України Влолодимир Степанович Продивус – вінничанин, який багато зробив для розвитку вітчизняного боксу.

Тому, продовжуючи цикл статей про розвиток боксу в областях України, ми особливу увагу приділили Вінницькій області.

- На які міжнародні та всеукраїнські турніри відправляються боксери Вінниччини?

- Цього року вже відбувся міжнародний старт - чемпіонат Європи U-22 в Румунії. У складі збірної України був вінничанин Олексій Токарчук. На змаганнях він провів п'ять поєдинків і став чемпіоном Європи в категорії до 75 кг. У Марокко проходила Всесвітня Гімназіада - змагання серед школярів. У складі збірної України в ній взяв участь Геннадій Масленніков, який посів друге місце.

- А планові змагання проводяться в самій області?

- У Вінниці щороку проходять турніри практично по всіх вікових групах. Турнір пам'яті Вольчука, турнір пам'яті тренерів Академії, турнір пам'яті Михайлівського. Плюс – регулярно проводяться планові чемпіонати міста і області.

- Які з регіонів своєї області ви можете відзначити зі знаком «плюс», а які зі знаком «мінус»? Де поставлена ​​робота найкраще?

- Звичайно, центр боксу в області - це сама Вінниця. Також бокс активно розвивається в Немирові, Могилеві-Подільському, Стрижавці, Іллінцях. Стараємося залучати всі райони, тож географічне представництво у нас зростає.

- Кого відзначите з багаторічних тренерів з боксу, організаторів? Кого назвали б передовиками?

- Зрозуміло, що в першу чергу це Січкарук Віктор Олександрович. Також відзначу Маньківського Миколу Андрійовича і Вакалюка Романа Валерійовича. Приємно також відмітити, що й збірну України до 22 років очолює вінничанин Сергій Глущенко.

- Скільки приблизно спортсменів в області регулярно займаються боксом?

- Загалом близько тисячі. Постійно поповнюються лави боксерів молоддю, тож ми маємо зміну.

- Кого назвете серед найкращих боксерів в історії області?

Відзначу багатьох зірок – Василь Васильович Шенгера, Максим Третяк, Олег Неклюдов, В’ячеслав Узелков. Безперечно це також Андрій Лук'янчук, Сидоренко Олександра, Володимир Боровський, Брати Головащенки. Прізвища можна перераховувати і перераховувати...

- Питання по інфраструктурі. Які зали на сьогоднішній день основні центри для боксу, а де, можливо, потрібно поліпшення? Які об'єкти хотілося б побачити в найближчу п'ятирічку?

- Хотілося б побачити Палац спорту, якого у Вінниці немає. Дуже шкода, адже у нас таке спортивне місто! Бокс зараз активно розвивається на стадіоні «Локомотив». Є боксерський клуб «Освіта», це колишній «Гарт», вихідцем з якого і є Володимир Степанович Продивус. Також відзначимо зали «Золота рукавичка», «Богатир», «Спарта». Також ми маємо й таку потужку спортивну арену, як - СК "Нокаут", де ми вже неодноразово проводили як обласні та національні турніри, так і вечори боксу за участю "Українських отаманів".