Олег Алекса про заборону використання Державної символіки на змаганнях під егідою IBA


З 27 вересня по 4 жовтня в місті Монтесільвано (Італія) проходить чемпіонат Європи з боксу серед юніорів. Наша збірна, у складі якої є й вінницькі боксери, вирушили відстоювати спортивну доблесть нашої України! І…, зіштовхнулися з політикою у спорті на зорі своєї спортивної кар'єри. Рішення IBA (Міжнародна боксерська Асоціація) щодо дискваліфікації України та українських збірних шокувало всіх нас.

Та й не рішення це зовсім. Це – банальне зведення рахунків. Це відкрита та запланована боротьба проти наших спортсменів та країни загалом, але лише далеко не спортивними методами.

По-іншому пояснити заборону виступати дітям у рингу під державним Прапором України та заборона будь-якої символіки нашої з вами країни на спортивному екіпіруванні під час змагань – це просто неприпустимо, аморально та цинічно.

Де всі гучні слова керівництва ІВА про олімпійські принципи? Про важливість підтримки та розвитку боксу та загального спортивного руху? Зараз ми побачили все не на словах, а на ділі. Проте кардинально навпаки.

Цілком логічно, що усі наші спортсмени та тренери вирішили не виходити в ринг і не боксувати без державної символіки!

Рішення не просте. Складно воно далося всім, особливо дітям, які дуже тривалий термін пахали задля досягнення цього результату. Виступ на Континентальній першості у складі збірної команди України – це була їх мрія. Однак у спілкуванні з нашими спортсменами я сказав одну фразу: «Поки ви ще діти, але прийде час і ви пишатиметеся цим рішенням!»

Ось так ось! Боротьба продовжується!

Слава Україні!