Роман Вакалюк: «Не дивлячись на усі складнощі намагаємось працювати та рухатись вперед»


Головний тренер чоловічої збірної Вінницької області та клубу «Золота Рукавичка», один з провідних тренерів Вінницької області Роман Вакалюк, розповів про виступи вінничан на Всеукраїнських та міжнародних змаганнях, а також поділився планами боксерів Вінницької області на найближчі місяці.

Пане Романе, не дивлячись на усі складнощі, військовий стан та й загалом  надзвичайно складну ситуацію в нашій державі приємно відмітити те, що боксерів Вінницької області ми бачимо фактично на усіх тренувальних зборах, національних та міжнародних змаганнях. А ще приємніше, що ми бачимо й високі результати. Це дійсно важливо, адже хлопці отримують необхідну практику та продовжують підготовку до важливих стартів.

Дійсно. Війна в нашій державі внесла свої корективи не лише у наше буденне життя, але й, що цілком логічно, вплинула і на спортивне життя. Проте ви правильно відмітили, що ми намагаємось не лише підтримувати наших спортсменів. Ми також допомагаємо й боксерам з інших регіонів України. Це, як на мене, чудовий показник нашої командної роботи, а саме державних органів влади, федерації, меценатів, керівників спортивних шкіл та клубів, тренерів і й звичайно самих боксерів, які продовжують активно працювати та прославляти нашу країну на міжнародній арені. В наш час це особливо важливо.

Які з основних етапів підготовки ваших боксері можна наразі виділити та до яких основних змагань ви зараз готуєтесь?

12 червня ми провели бойову практику в усіх вікових групах разом з представниками Черкаської області. Велика подяка тренеру з міста Умані Віктору Петриченку, який допоміг в організації цього заходу і приїхав до Вінниці з рядом чудових боксерів.

Хочу також виділити успіхи нашого юного боксера Олександра Ярового, який тренується під керівництвом Дениса Осадчука. Вслід за перемогою на Чемпіонаті Європи Олександр став переможцем й міжнародного турніру в Угорщині. Чудовий показник роботи Олександра та його наставника.

Також активно готувалися до Всеукраїнського турніру й наші юніори, які вже 27 червня розпочали виступи у Рахові. Загалом змагання пройдуть з 27 червня по 2 липня.

Ну а що стосується дорослої вікової групи?

Наразі ми отримали інформацію, що Кубок України з боксу серед чоловіків, до якого ми активно готувалися по попередньо затвердженому плану, був відмінений. Тому будемо готуватися далі до міжнародних стартів, які, за словами головного тренера Національної збірної України Леоніда Лоївського заплановані у нас на кінець літа, початок осені. Ну а перед стартом міжнародних змагань ми проведемо на Конча-Заспі черговий навчально-тренувальний збір з 21 липня по 18 серпня. Ну і матимемо надію, що наприкінці року, а саме у грудні, таки відбудеться Чемпіонат України з боксу серед чоловіків.

Та й загалом ведемо перемовини й з іншими регіонами України, зокрема з Романом Семенишиним зі Львову, куди плануємо вирушити разом з Сергієм Глущенком та нашими боксерами на бойову практику та збір. Тому рухаємось та намагаємось активно працювати наскільки це можливо.