Сергій Глущенко: «Боксери мріють про європейський титул, але для цього необхідно показати свій максимум на чемпіонаті України серед 22-річних»


З 25 січня по 7 лютого на олімпійській базі в Кончі-Заспі чоловіча збірна України серед боксерів віком до 22 років проводить навчально-тренувальний збір, який є підготовчим напередодні чемпіонату України у цій віковій категорії, що з 8-го по 14 лютого пройде у Чернівцях.

Про хід підготовки головної команди країни ми запитали у старшого тренера збірної України (U-22), вінничанина Сергія Глущенка.

– Насамперед хотів би подякувати Федерації боксу України і особисто її президенту Володимиру Продивусу, Міністерству молоді та спорту України, а також керівництву олімпійської бази на чолі з Андрієм Крилюком за чудові умови для роботи на олімпійській базі. У нас на зборі наразі працює 18 спортсменів. Проте всі ми розуміємо, що це лише попередній склад збірної, адже головний відбір спортсменів до остаточного складу команди відбуватиметься за підсумками чемпіонату України, – відзначив Сергій Вікторович. – До розширеного списку потраплять чемпіони, фіналісти, а також півфіналісти всеукраїнського турніру. Саме з них формуватиметься команда, яка представить Україну на європейському форумі – чемпіонаті континенту серед 22-річних.  

– Чому проводиться збір зараз, а не по завершенні національної першості?

– На підготовку до Євро, який, згідно з попередніми планами, має пройти в середині березня, залишається не так багато часу. Відзначу, що точної інформації від Європейської боксерської конфедерації ще не було і ми досі не знаємо, чи відбудеться турнір у заплановані терміни. Також не відома і країна-організатор. Втім, це не відміняє того, що хлопці вже дуже скучили за роботою. Задля більш якісної підготовки до першості України ми й вирішили провести збори.

– У минулому році чемпіонат України серед 22-річних, а також чемпіонат Європи у цій віковій групі не відбулися через пандемію. Як вплинула на спортсменів ця довготривала пауза?

– Виручає те, що хлопці цього віку мають право брати участь у турнірах дорослих спортсменів. Отже, наші «збірники» отримали якісну бойову практику на змаганнях минулого року у Черкасах, Кривому Розі, Кубку України серед чоловіків тощо. Окрім цього, частина хлопців активно залучалася до навчально-тренувальних зборів національної збірної України. Це був для них хороший досвід і вони не випали зі спортивного життя.  

Як оцінюєте психологічний та фізичний стан підопічних?

– Всі боксери прибули на базу в хорошому настрої і налаштовані на продуктивну роботу. У перші дні збору вони демонструють неабияке завзяття та ентузіазм. Незважаючи на те, що цей збір є, так би мовити, втягуючим, боксери мотивовані дуже добре.

– Які очікування у вас від чемпіонату України? Чи маємо шанс побачити бокс високого рівня на цьому турнірі?

– Всі передумови для цього є! Як уже говорилося вище, минулого року не відбулася континентальна першість, і в цьому році хотілося б, аби вже ніщо не завадило її проведенню. Найголовніше те, що спортсмени сповнені амбіціями. Всі вони мріють про європейський титул. Але для досягнення цієї мети необхідно показати всій максимум на всеукраїнському рівні. Кожен хоче продемонструвати, що він найкращий. Отже боротьба у кожній ваговій категорії очікується дуже гостра.