Тренер чемпіона Євро-2020 серед юніорів Денис Осадчук: «Завжди налаштовую вихованців лише на перше місце»


На початку грудня в столиці Болгарії Софії завершився Чемпіонат Європи з боксу серед юніорів, який став найуспішнішим за історію виступів української юніорської збірної. Нагадаємо, наша команда завоювала на турнірі 20 медалей, серед яких п’ять золотих.

Чемпіоном Європи у складі збірної України став вихованець вінницької школи боксу Олександр Яровий, який на першості континенту захищав честь не лише України, а й свого рідного краю. Особистий наставник Сашка – Денис Осадчук – працює зі своїм підопічним вже протягом майже десяти років і як ніхто знає, через які терни довелося пройти молодому боксеру на шляху до його першого європейського «золота».

– Денисе Геннадійовичу, чи розраховували ви на такий чудовий результат Олександра на чемпіонаті Європи-2020?

– Вірив у здобуття медалі, але те, що вона буде золотою – звичайно, стало для мене приємною несподіванкою. Взагалі-то я постійно налаштовую своїх підопічних на те, що у спорті є лише одне місце – перше. Всі інші місця – це лише сходинки на шляху до поставленої мети. Але, якщо згадувати непростий 2020 рік, дуже важко було прогнозувати щось конкретне. Весь час існував ризик, що збірна може взагалі не поїхати на турнір, або змагання в останній момент відмінять. Втім, Сашко своїм виступом розвіяв всі побоювання. Я, звісно, пишаюся ним!

Ви, звісно, переглядали всі бої Олександра на турнірі. Всім задоволені чи були якісь зауваження?

– Нарікань у мене немає – усю роботу Сашко виконав на 100 відсотків якісно. Грамотно підлаштовувався під кожного суперника, знаходив потрібну тактику у кожному бою і впевнено долав раунд за раундом. Відзначу, що в цьому році Олександр не програв жодного поєдинку! У жовтні переміг на юніорському чемпіонаті України у Запоріжжі і ось тепер – завоював «золото» чемпіонату континенту серед боксерів свого віку. Далі за планом – перехід з юніорів в іншу вікову категорію. У наступному році Сашко вже виступатиме у молодіжній віковій групі. Разом з цим підвищиться і складність. Але тим цікавіше буде проявити себе. Чемпіону Європи треба тримати марку!

– Яким памятаєте Сашка, коли він вперше прийшов до секції боксу?

– Маленький, щуплий (посміхається). Йому було тоді років сім. І, звичайно, ніхто тоді не міг повірити, що це – майбутній чемпіон Європи. Але завдяки своїй впертості Олександрові вдалося вирости у дуже перспективного бійця. Відзначу, що лише з четвертої спроби йому підкорилася першість України. Треба мати неабияке терпіння на наполегливість, щоб продовжувати займатися і вірити у себе: Сашкові цих якостей не позичати. Наразі не хочу підносити його до небес, адже юніорський бокс – це лише початок. До дорослих перемог йому ще рости і рости. Але усі якості для прогресу в Олександра є.

– Як плануєте подальшу підготовку і які найближчі плани щодо зборів та турнірів?

– Зараз Олександр активно займається удосконаленням фізичних кондицій. Це завдання на найближчі тижні. Стосовно планів на наступний рік, то ми ще не маємо на руках календаря змагань, який як раз затверджується. Тож наразі є час зробити паузу в активних тренуваннях, перевести подих напередодні нових звершень.