Андрій Гончар: «За виступ на молодіжному чемпіонаті України вінничани заслуговують оцінку «9» з 10-ти»


З 6-го по 11 жовтня у Хмельницькому відбулася одна з головних подій в українському боксі – чемпіонат України серед молоді, на якому однєю з тріумфаторок стала молодіжна збірна Вінницької області під орудою старшого тренера команди Андрія Гончара. У загальнокомандному заліку вінничани посіли третє місце, пропустивши вперед лише збірні Харківської та Одеської областей.

Наставник команди Андрій Гончар в інтерв’ю прес-службі Федерації боксу Вінницької області прокоментував виступ підопічних, а також розповів про найближчі плани вінницьких боксерів, зокрема, пов’язані з виступом на чемпіонаті Європи-2020.

Андрію Васильовичу, як на боксерів збірної Вінницької області вплинула тривала пауза, пов’язана з карантином? В якій формі вони підійшли до вирішальних стартів осені?

– Зрозуміло, що тривалий карантин не міг не відбитися на підготовці хлопців. Перш за все, усі відчували критичну нестачу бойової практики. Чемпіонат України серед молоді став фактично першим офіційним змаганням за багато місяців змагального простою. Враховуючи ці обставини, вважаю, що наша команда виступила на цьому турнірі дуже добре. З восьми заявлених спортсменів четверо пробилися у фінал. У підсумку маємо одного чемпіона України – Геннадія Масленнікова у категорії до 60 кг – і трьох срібних призерів, а саме – Іллю Суслова (56 кг), Володимира Салецького (69 кг) та Володимира Кушніра (91 кг).

На яку оцінку заслуговує команда за цей турнір загалом?

– Поставив би «9» за 10-бальною шкалою. Ідеального результату, повторюся, не вдалося досягти через об’єктивні обставини. Десь не вистачило трошки удачі. Мій учень Ілля Суслов, наприклад, добре боксував у фіналі, але у підсумку програв Дмитру Тодорову з Одеси. В якихось моментах розраховували на більше, але і чотири медалі – результат дуже достойний.

В зв’язку з таким потужним результатом висловлюю слова подяки президенту Федерації боксу Вінницької області Олегу Алексі, віце-президенту Олександру Ревунову, Олександру Масленнікову за підтримку нашої команди та й загалом розвиток боксу в області.  

– У молодіжної збірної України під керівництвом Олега Кудінова тепер усі думки пов’язані з чемпіонатом Європи, який з 11-го по 23 листопада пройде у Чорногорії. Хто з вінницьких боксерів має приєднатися до головної команди?

– Це усі четверо боксерів, які здобули медалі у Хмельницькому. Плюс Максим Власюк у категорії до 56 кг, який не зміг взяти участь у нинішній першості України через травму. Максим – переможець минулорічного чемпіонату України і один з найталановитіших боксерів Вінницької області, він заслужив бути викликаним на збір, і там уже тренери збірної України вирішуватимуть, чи можна надати йому шанс виступити на чемпіонаті Європи-2020.

Відзначу, що перший збір наші хлопці проведуть у Ворохті з 17-го по 29 жовтня. Після кількох днів відпочинку команда знову збереться 3 листопада. Протягом тижня – заключний етап підготовки, після чого – виїзд у Чорногорію. Сподіваюся, на відміну від чемпіонату Європи серед 22-річних, який в Італії не зможе відбутися через пандемію, молодіжна першість пройде у раніше заплановані строки.